Top

 1. Shperndane Produktin

  Share via E-Mail Share on Facebook Share on Twitter Share on Google Buzz Share on Digg
 2. Mbrapa
  Tjetri
  Produkti 29 nga 29
  Ky produkt eshte shtuar ne katalogun tone me Tuesday 13 April, 2021.

  Collagen Liquid 1L

  Cmimi:  31.50€

  Pije dietike me kolagjen, vitamina, minerale dhe ëmbëlsues

  Kolagjeni është një proteinë dhe një përbërës strukturor i indeve tona lidhëse. Trupi ynë e formon atë vazhdimisht, megjithëse me moshën, formimi i kolagjenit në trupin tonë ngadalësohet. Për më tepër, ka shumë efekte të tjera që mund të ulin formimin tonë të kolagjenit, të tilla si një dietë e çekuilibruar. Për shkak të rënies së nivelit të kolagjenit indet tona lidhëse mund të humbin elasticitetin e tyre dhe për shembull rrudhat shfaqen në lëkurën tonë. Për këtë arsye, ne shpesh përdorim kremra për fytyrë dhe serume që përmbajnë kolagjen.

  Kolagjeni gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në strukturën e kërcit të cilat janë një nga përbërësit kryesorë të nyjeve tona. Përveç kësaj, indet tona muskulore gjithashtu përmbajnë 1-10% kolagjen. Kështu që, duhet të provoni shtesat dietike që përmbajnë kolagjen. Ato mbështesin formimin e kolagjenit nga brenda trupit tuaj.

  DISA PËRBËRËS SHTESË

  BioTechUSA Collagen Liquid përmban 11 g kolagjen, plus vitamina dhe minerale gjithashtu. Përmbajtja e vitaminave kontribuon në formimin normal të kolagjenit dhe në të njëjtën kohë në mirëmbajtjen e funksioneve normale të lëkurës, kërcave të venave, dhëmbëve dhe mishrave të dhëmbëve. Përveç kësaj, përmbajtja e manganit, selenit dhe vitaminës C merr pjesë në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Përfundimisht, nuk duhet të harrojmë përmbajtjen e vitaminës D3 që kontribuon në funksionet normale të sistemit imunitar.

  BioTechUSA Collagen Liquid rekomandohet

  nëse preferoni produkte ‘shotlike’ nga kapsulat dhe pijet pluhur

  nëse jeni duke kërkuar për një produkt me aromë, pa sheqer me kolagjen

  Çfarë përmban BioTechUSA Collagen Liquid?

  Në 1 servim (25 ml):

  11 g kolagjen të hidrolizuar
  48 mg vitaminë C
  1,4 mg vitaminë B6
  0,3 mg mangan
  28 mcg selen
  10 mcg (400 NE) vitaminë D3

  Si të gjitha produktet e BioTechUSA, Lëngu i Kolagjenit përbëhet nga vetëm përbërës të sigurt dhe të zgjedhur me kujdes.

  Perdorimi
  Konsumoni një porcion (25 ml) në ditë! Përzieni mirë para përdorimit! Mos e tejkaloni sasinë e rekomanduar ditore!

  Shtesat dietike nuk zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe mënyrë jetese të shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve të vegjël.

  Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë. Vendoseni në frigorifer pas hapjes dhe konsumojeni brenda 2 muajsh! Mos ngrini!
  Review
Kosport