Top

 1. Shperndane Produktin

  Share via E-Mail Share on Facebook Share on Twitter Share on Google Buzz Share on Digg
 2. Mbrapa
  Tjetri
  Produkti 30 nga 39
  Ky produkt eshte shtuar ne katalogun tone me Thursday 24 January, 2019.

  ON 100% Whey Gold Standard 2.3 kg

  Cmimi:   59.00€ 64.90€

  Whey Gold Standard nga ON është proteina më e shitur në botë

  100% Whey Gold Standard nga Optimum Nutrition është zgjedhur proteina më e mirë nga atletët çdo vit rresht që nga viti 2005, duke e bërë atë standardin e artë të proteinave të hirrës.

  Whey Gold është e përbërë nga hirra e cila ka vlerën më të lartë biologjike dhe kapacitetin më të lartë absorbues. Whey nga Optimum ka një përmbajtje të lartë të aminoacideve thelbësore dhe BCAA-ve të cilat janë të nevojshme për rritjen e muskujve. Whey Gold është suplementi i duhur për të marrë proteinat e nevojshme për të fituar muskuj dhe definuar ato.

  Proteina e cila vjen 100% nga hirra përmban koncentrime të vogla yndyrore dhe një nivel të lartë pastërtie. Studimet e fundit shkencore tregojnë se proteina me përmbajtje 100% nga hirra (whey) është suplementi proteinik me i mirë për sportistët, veçanërisht për bodybuilder-at, që kanë nevojë për sasi dhe cilësi superiore proteinike.

  Gold Whey Optimum ndihmon në ndërtimin e muskujve, formimin e enzimave, antitrupave, hormoneve dhe mirëmbajtjen e organeve.

  Whey Gold ON ka një vlerë më të lartë biologjike (BV), me një bilanc të shkëlqyer të aminoacideve. Që të krijoni një ide, BV nga proteina e hirrës 100% është 159, ndërsa BV e albuminës (e bardha e vezës) është 88, gjoksit të pulës është 79, ndërsa e kazeinës është 71. Përveç kësaj, për kazeinën tretja fillon në stomak. Ndërkohë proteina e hirrës 100% eliminon këtë hap. Sipas një studimi të publikuar nga Gazeten e Nutricionit Klinik të Amerikës, proteina e hirrës mbërrin në zorrën e hollë me strukturën e psprekur ku përthithet shpejt.

  Përfitimet e Proteines se hirrës 100% nga Optimum:

  Proteinë me vlerë të lartë biologjike dhe me përthithjen e shkëlqyer promovon dhe rrit masën e pastër muskulare dhe ka veprime anti-katabolike.E plotësuar me proteina nga izolati i hirrës dhe peptide Hidro-Hirrë jep përqindje të lartë të proteinave, me më shumë se 5 gram BCAAve për dozë rreth 4 gram glutaminës dhe prekursorëve për dozë. Përzierja është shumë e lehtë dhe shija e shkelqyer.

  PËRBËRËSIT

  Përzierje proteinike (izolat i proteinës së hirrës, koncentrat i hirrës, hidrolat izolat i hirrës , Emulsifier (lecitin e sojës)) shije (qumështit), embëlsues (sukraloz, acesulfam K), kompleks enzimatik (amilazë, proteazës, lactase, lipase, cellulase).

  INFORMATAT ALERGJIKE

  Ka përbërës të qumështit dhe sojës (Lecithin). Mund të përmbajë gjurmë të arrave, kikirikë, vezë dhe gluten.

  DREJTIMET

  Gold Standard 100% Whey ™absorbohet shpejt kështu që mund ta shijoni në mëngjes herët si ushqim të parë dhe / ose në 30 minutat para menjëherë ose pas-trajnimit. Thjesht përzieni një scoop me 180-240 ml ujë në një shaker.

  PARALAJMËRIME

  Ky produkt duhet të përdoret në lidhje me dietën dhe stërvitjen e duhur. Mbani larg fëmijëve. Ruani në një vend të freskët, të thatë, larg nga rrezet e drejtpërdrejta të diellit.

  Review

Klientet qe e kane blere kete produkt kane porositur edhe kete

Kosport